
Frézia plnokvetá oranžová - Freesia - hľuzy...

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/okrasne-rastliny/semena-okrasnych-rastlin/vonkajsie-okrasne-kvety/letnicky/nocovka?
Okrasná rastlina, ktorá vytvára fialovo - červené kvety. Skvele sa hodí do okrasných záhonov či kvetináčov. Má výšku okolo 70 cm.
Pochádza z oblasti Kanárskych ostrovov, kde vďaka tamojšej klíme kvitne po celý rok. Je to viacročná rastlina, ktorá sa u nás pestuje len ako letnička.
Silne voňajúce kvety sa otvárajú hlavne popoludní. Každý kvet kvitne iba jeden deň, no rastlinka neustále vytvára nové a nové kvety. Z kvetov sa budeme tešiť až do jesene.
Semená vysievame od marca do apríla v skleníku či parenisku. Priamy výsev je možný od mája. Klíčenie trvá okolo 2 týždňov. Semienka vysievame do hĺbky 0,5 - 2 cm.
Odporúčame vysievať vždy 2 - 3 semená spolu, vo vzdialenosti 50 cm. Stanovisko zvolíme slnečné. Substrát by mal byť hlinito-piesčitý, dobre sparený. Ideálna teplota na klíčenie je 15 - 20°C.
Celkovo sú to nenáročné rastliny na pestovanie a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť.
Najprv sa zaregistrujte, prosím.
Prihlásiť sa
Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.
Prihlásiť sa