×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Ginko dvojlaločné - Ginkgo Biloba - semená - 2 ks

×

Ginko dvojlaločné je asi najstaršia rastlina našej planéty. Ide o tradičnú čínsku liečivú rastlinu - strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v oblasti Číny. Vo východnej Ázii je považovaný za posvätný strom.

Ide o unikátnu rastlinu, ktorá je veľmi odolná voči škodcom a chorobám. Používa sa na zlepšenie pamäte a koncentrácie, nedokrvenie dolných končatín, pri Alzheimerovej chorobe, udržuje sviežeho ducha.

Rastlina je plne mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,29 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001008
Obľúbené
Popis

Výsev semien je možný po celý rok. Najskôr narušte obal semena napr. nožom či pilníkom. Potom semená namočte na 24 hodín do vody. Semená vložte napr. do chladničky na 30 dní, v piesku či vo vate a spravte tzv. studenú stratifikáciu. Priebežne kontrolujte, či semienka nehnijú alebo nie sú príliš suché. Potom semená vysejte do hlinito-piesčitého substrátu. Doba klíčenia je približne 3 týždne.

Po zapustení koreňa a vyhnaní zeleného výhonku sadeničku presaďte do záhradného substrátu s prímesou piesku. Sadeničky vyžadujú min. 10 hodín denného svetla.

Stanovisko by malo byť slnečné či polotieň. Substrát by mal byť priepustný a suchší. Rastlina dobre zvláda málo výživné pôdy, ťažké ílovité, i priemyslom znečistené prostredie. Jediné, čo jej nevyhovuje, je príliš vlhká alebo stále premáčená pôda.

Pri pestovaní ginka počítajte s dostatkom miesta, pretože strom môže dorastať do výšky až niekoľkých metrov. Priemerný ročný prírastok je okolo 30 cm, ale rast môže byť i veľmi nepravidelný. Plody sa objavujú až vo veku 35 rokov.

 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001008

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
5,98 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa