×

Kategórie

Ginko dvojlaločné - Ginkgo Biloba - semená - 2 ks

×

Ginko dvojlaločné je asi najstaršia rastlina našej planéty. Ide o tradičnú čínsku liečivú rastlinu - strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v oblasti Číny. Vo východnej Ázii je považovaný za posvätný strom.

Ide o unikátnu rastlinu, ktorá je veľmi odolná voči škodcom a chorobám. Používa sa na zlepšenie pamäte a koncentrácie, nedokrvenie dolných končatín, pri Alzheimerovej chorobe, udržuje sviežeho ducha.

Rastlina je plne mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,03 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001008
Obľúbené
Popis

Výsev semien je možný po celý rok. Najskôr narušte obal semena napr. nožom či pilníkom. Potom semená namočte na 24 hodín do vody. Semená vložte napr. do chladničky na 30 dní, v piesku či vo vate a spravte tzv. studenú stratifikáciu. Priebežne kontrolujte, či semienka nehnijú alebo nie sú príliš suché. Potom semená vysejte do hlinito-piesčitého substrátu. Doba klíčenia je približne 3 týždne.

Po zapustení koreňa a vyhnaní zeleného výhonku sadeničku presaďte do záhradného substrátu s prímesou piesku. Sadeničky vyžadujú min. 10 hodín denného svetla.

Stanovisko by malo byť slnečné či polotieň. Substrát by mal byť priepustný a suchší. Rastlina dobre zvláda málo výživné pôdy, ťažké ílovité, i priemyslom znečistené prostredie. Jediné, čo jej nevyhovuje, je príliš vlhká alebo stále premáčená pôda.

Pri pestovaní ginka počítajte s dostatkom miesta, pretože strom môže dorastať do výšky až niekoľkých metrov. Priemerný ročný prírastok je okolo 30 cm, ale rast môže byť i veľmi nepravidelný. Plody sa objavujú až vo veku 35 rokov.

 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001008

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
14,00 € (s DPH)
Prípravok je určený na ochranu rastlín proti vysychaniu, na prevenciu proti stresu zo sucha a na zvýšenie odolnosti proti suchu. Používa sa na trávniky, balkónové rastliny, izbové rastliny, okrasné dreviny, ruže,...
5,30 € (s DPH)
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Súvisiace články
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa