×

Kategórie

Gardénia jazmínovitá - Gardenia jasminoides - semená - 6 ks

×

Gardénia jazmínovitá pochádza z tropických a subtropických krajín. Má preto zvýšené nároky na teplo a vyžaduje vysokú vlhkosť vzduchu, najmä v lete. Preto je rastlina trocha náročnejšia na pestovanie. Je vhodná na pestovanie v interiéroch, no vhodné je aj pestovanie v skleníkoch, kde bude mať zaistené ideálne podmienky. 

Je to hustý ker, ktorý sa u nás pestuje ako okrasná izbová rastlina. Rastlina je cca 50 cm vysoká, ale môže byť aj vyššia. Gardénie majú nádherné snehovo biele kvety s výraznou vôňou jazmínu. Kvitnú v období zväčša od mája do novembra. 

Rastlina má tmavozelené, kožovité, lesklé listy. 

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,15 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1000734
Obľúbené
Popis

Semená gardénie najskôr namočte na 1 deň do vody. Potom ich vysejte na povrch substrátu a len jemne ich zakryte zeminou. Doba klíčenia je 1 – 3 mesiace pri izbovej teplote.

Rastline sa bude dariť na stanovisku s rozptýleným svetlom. Zemina by mala byť s prídavkom rašeliny, zjemnená pieskom či perlitom. 

Cez leto ju však nenechávajte na priamom slnku, pretože by ju mohlo popáliť. Pri nedostatočnom svetle môžu listy gardénií začať žltnúť. 

Od jari do jesene je nutné udržovať zeminu stále mierne vlhkú. Rastlinu je nutné taktiež pravidelne hnojiť.

Pokiaľ chcete, aby vám gardénia bohato kvitla, je nutné ju na začiatku jari umiestniť do chladu (teplota cca 16 °C). Po nasadení pukov ju môžete opäť privykať na teplejšiu klímu.

 

 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000734

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Máj
November
Október
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,04 € (s DPH)
Klíčky rukoly vďaka obsahu éterických olejov stimulujú chuť do jedla, trávenie, čistia organizmus a zlepšujú krvný obeh. Sú veľmi bohaté na draslík, vápnik, horčík, fosfor a síru. Obsahujú veľké množstvo vitamínu C a...
Čo ešte môžete potrebovať?
2,76 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
0,24 € (s DPH)
Rašelinové kvetináče sú vhodné na predpestovanie rastlín a neskôr na presádzanie z jedného miesta na druhé. Napomáha rasline si správne zvyknúť na nové miesto a odstraňuje šok. Vďaka pestovaniu rastlín v týchto...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa