×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Palma - Parajubaea torralyi - semená - 2 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/523-palmy

Palma Parajubaea torallyi je veľmi známa palma. Ide o odolnú palmu, pochádzajúcu z Južnej Ameriky, z hôr Ánd. Rastie vo vysokých nadmorských výškach a je prispôsobená aj tomuto prostrediu. Prirodzeným prostredím tohoto druhu sú skalnaté svahy a miesta, kde je dlhodobo vlhká pôda.

Je to dokonca najviac rastúca palma na svete. Je mrazuvzdorná. Na rozdiel od ostatných paliem má rada celoročne nižšie teploty, v zime znesie teplotu -8 °C, dokonca až -13 °C, ale toto je teplota, ktorá dlhodobo nie je pre rastlinu prijateľná.

Problémom tejto palmy je klíčivosť semien, ktorá môže trvať až niekoľko rokov. Zvýšenie klíčivosti možno docieliť nasimulovaním prirodzených podmienok. Je dobré, aby semená prešli obdobím kľudu (v suchu a chlade) niekoľko mesiacov. Ku klíčeniu nie je treba ani vysokú teplotu, skôr väčší rozdiel teplôt medzi dňom a nocou.

Palma Parajubaei je mohutná rastlina, dorastajúca do výšky niekoľko metrov. Má až 5 m dlhé listy a jedlé semená.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,33 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001420Z
Obľúbené
Popis

Napriek tomu, že sa jedná o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, prípadne prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená máčajú 48 vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť i vysokú vlhkosť vzduchu, napr. pestovaním v mini skleníku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polo-tienistom stanovisku s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnko, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku či hrubého piesku. Vhodné je tiež uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez leto pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5–15 °C. V tú dobu by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001420Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Leska na listy BoPon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...
Nedávno prezerané
1,33 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/523-palmy Palma Parajubaea torallyi je veľmi známa palma. Ide o odolnú palmu, pochádzajúcu z Južnej Ameriky, z hôr Ánd. Rastie vo vysokých...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa