×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Palma strieborná - Nannorrhops arabica - semená - 3 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/523-palmy

Palma strieborná je veľmi obľúbená a často pestovaná mrazuvzdorná palma, ktorá rastie aj klíči dosť rýchlo. Pochádza z Pakistanu, u nás sa pestuje hlavne ako izbová rastlina. Nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť.

Jej dlhé listy pripomínajú striebornú farbu, preto sa jej tiež hovorí palma strieborná. Má krátku stonku.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,33 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001218Z
Obľúbené
Popis

Napriek tomu, že sa jedná o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, prípadne prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená máčajú 48 vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť i vysokú vlhkosť vzduchu, napr. pestovaním v mini skleníku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polo-tienistom stanovisku s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnko, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku či hrubého piesku. Vhodné je tiež uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez leto pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5–15 °C. V tú dobu by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001218Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
1,33 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/523-palmy Palma strieborná je veľmi obľúbená a často pestovaná mrazuvzdorná palma, ktorá rastie aj klíči dosť rýchlo. Pochádza z Pakistanu, u...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa