×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Paradajka Sladké Zlato - Solanum lycopersicum - semená - 7 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/218-paradajky

Rajčiak Sladké zlato je kolíkovou odrodou paradajok, ktoré sú vhodné pre pestovanie vo vonkajších záhonoch a v skleníkoch. Plodí drobné guľaté rajčinky, ktoré dozrievajú do sýto žltej farby.

Žlté rajčiaky sa všeobecne vyznačujú viac sladkou chuťou než červené odrody. Výnimkou nie je ani rajčiak Sladké zlato, alebo tzv. Sweet gold. Jeho chuť iste oceníte pri príprave pokrmov studenej kuchyne. Okrem toho pôsobí dekoratívnym dojmom.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,44 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1000222Z
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000222Z

Parametre

Farba plodu
Žltá
Odroda
Kolíková
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Február
Marec
Máj
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
1,44 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/218-paradajky Rajčiak Sladké zlato je kolíkovou odrodou paradajok, ktoré sú vhodné pre pestovanie vo vonkajších záhonoch a v skleníkoch. Plodí...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa