×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Pimentovník lekársky - Pimenta dioca - Nové korenie - semená - 4 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/746--bylinky-do-kuchyne

Pimentovník lekársky má svoj domov v tropickej Strednej Amerike, na Jamajke. Je častejšie známy pod názvom „nové korenie“. Ide o stromček podobný koreniu. Prirodzeným prostredím tohto niekoľkometrového stromu sú tropické dažďové lesy. Rastliny dobre znášajú veľké nadmorské výšky, ale naopak sa im nedarí pri poklese teplôt.

Z bobúľ pimentovníka sa vyrába nové korenie. Bobule sa zberajú nezrelé a sušia sa. Svojou chuťou pripomínajú škoricu alebo klinčeky. Toto korenie sa používa ako prísada do polievok, marinovaných rýb či k mäsu.

Pimentovník má svoje uplatnenie v tradičnej medicíne, kde sa využíva pri nachladení, tráviacich ťažkostiach a pri liečbe cukrovky.

Vonné silice pimentovníka sa taktiež využívajú pri výrobe parfémov.

Čítaj viacShow less
2,52 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1002828Z
Obľúbené
Popis

Pimentovník je strom, dorastajúcí do výšky niekoľko metrov. Rastlinu sa dá dobre prispôsobiť i na pestovanie v nádobe a vypestovať tak zakrpatený variant.

Semená sa sejú na jar, prípadne celoročne doma. Klíčenie je pomerne problematické, pretože sa zistilo, že najlepšie semená klíčia až potom, čo prejdú tráviacim traktom vtákov. Avšak pri výseve čerstvých semien sa možno dočkať úrody i bez zabezpečenia tejto podmienky.

Pred výsevom sa odporúča semená máčať 1 deň vo vlažnej vode a potom ich dať do výživného výsevného substrátu. Doba klíčenia je približne 2 týždne, ale môže to byť až 3 mesiace, preto buďte trpezliví.

Stanovisko by malo byť slnečné, s ľahkým, výživným a dobre drenážovým substrátom, ktorý udržujte stále vlhký. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o rastlinu dažďových pralesov, znesie sucho maximálne po dobu troch mesiacov. 

Prvý rok rastu chráňte rastlinu pred priamym slnkom a doprajte jej skôr rozptýlené svetlo.

Rastlina nie je mrazuvzdorná a je potrebné ju pred zimou umiestniť do chladnej miestnosti, znížiť zálievku a prihnojovanie. Staršie rastliny zvládnu krátkodobý pokles na teplotu okolo 0 °C. Optimálna je pre tieto rastliny teplota v rozmedzí 18 - 28 °C.

Strom začína plodiť až v siedmom roku rastu. Plody sa zberajú pred dozrením (pokým nie sú zelené), pretože potom stratia značnú časť svojich silíc. Nechávajú sa sušiť na slnku až získajú vzhľad, aký poznáme pri kupovanom novom korení.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002828Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa