Naše produkty

Súvisijace články

Asimina trojlaločná - Banán severu - Paw Paw - Asimina triloba - semená asiminy - 4 ks

1003637

Nový produkt

Domovom Asiminy je Severná Amerika. Môže rásť v našich klimatických podmienkach. 

Asimina je opadavý ker alebo menší strom dorastajúci do výšky 3 až 5 metrov. Veľké celistvo okrajové listy dlhé až 30 cm a široké okolo 10 cm majú sýto zelenú farbu a krátku stopku.

Vytvára červeno-fialové kvety a následne žlto-zelené plody. Plody sa tvarom aj veľkosťou podobajú na mango a môžu dosahovať hmotnosť až 400 g. Obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov - najmä vápnik a železo.

Svojou exotickou chuťou pripomínajú zmes jahôd, banánu a ananásu. Dozreté plody sa konzumujú v surovom stave. Na strome plody dozrievajú postupne a v čase zrelosti voňajú ako banán.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Viac detailov

2,71 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Semená je pred výsevom nutné stratifikovať. Umiestnite ich do igelitového vrecka s vlhkým pieskom alebo rašelinou a dajte do chladničky na 2 – 3 mesiace. Potom semienka vysaďte do bežného substrátu. Klíčenie je veľmi pomalé a nepravidelné, ale klíčivosť je veľmi dobrá.

Veľký pozor dajte pri presádzaní rastliny. Hlavný koreň sa ľahko poškodí a takáto rastlina by uhynula. Na konečné stanovisko vysádzajte do sponu 2,5 x 2,5 m. Nutné je pestovať aspoň dve rastliny, aby došlo k opeleniu a tvorbe plodov.

V našich podmienkach sa odporúča pestovanie v teplejších vinárskych oblastiach. Pre mladé rastlinky vyberte polotieň, staršie ocenia skôr plné slnko, ktoré je nevyhnutné na dozretie plodov.

Pôda by mala byť priepustná, výživná, neutrálna až mierne kyslá. Prvý rok je vhodné rastline dopriať častejšiu zálievku, len pozor na prílišné premokrenie pôdy.

Táto rastlina má veľmi dobré predpoklady pre pestovanie v našich podmienkach. Má dlhé obdobie vegetačného kľudu pri vysokej mrazuvzdornosti do -28 °C.

 
Dátový hárok
Výškaviac ako 200 cm
Farba kvetuČervená, Fialová
Farba ploduŽltá, Zelená
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťÁno
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisijace články

Menu