×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Vistéria čínska - Wisteria sinensis - semená vistérie - 2 ks

×

Vistéria čínska je popínavá rastlina pochádzajúca z Ázie, s krásnymi modrými kvetmi, vhodná hlavne na prekrytie pergol, múrov či plotov.

Hovorí sa o nej, že je to najkrajšia popínavá liana. Vistéria ani po odkvitnutí kvetov nestráca na svojej príťažlivosti. 

Na jeseň sa jej listy sfarbujú do krásnej žltej. 

Rastlina rastie rýchlo a tak bujne, že je nutné mať jej rast pod kontrolou, aby nám nezničila ostatné kvetinky či odkvapy.

Je mrazuvzdorná, v prípade namrznutia opäť dobre obrastá.

Jej výsadba sa neodporúča v prostredí, kde sa pohybujú deti, pretože sa jedná o jedovatú drevinu.

Čítaj viacShow less
1,69 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001306
Obľúbené
Popis

Semená vistérie sa dajú vysievať po celý rok. Odporúčame však semienka použiť čo najskôr po obdržaní. Najskôr obal semena narušíme pilníkom alebo šmirgľovým papierom. Potom semená namočíme na 24 - 48 hodín do teplej vody.

Následne semená vysievame 2 cm hlboko do substrátu a uložíme na slnečné miesto. Substrát je nutné udržovať neustále vlhký. Teplota by mala byť medzi 18 - 24 stupňov. Klíčenie zvyčajne trvá 6 - 8 týždňov. Pozor - semená sú jedovaté! Substrát by mal byť výživný, dobre priepustný a vápenitý. Von vysádzame malé sadeničky.

Vistéria obľubuje slnečné stanovisko, dobre chránené pred vetrom. Treba ju pestovať s oporou. Vyžaduje pravidelný a radikálny rez. Udrží ju pod kontrolou pred rozbujnením a zaistí dostatočné množstvo kvetov.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001306

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Modrá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
3,48 € s DPH
Sírne knôty sa využívajú na sírenie skladových priestorov alebo nádob. Sírenie je dezinfekčný postup, pri ktorom sú zničené zárodky plesní a iné mikroorganizmy. Zaistí tak dlhšiu trvanlivosť uskladnenej úrody v...
3,88 € s DPH
AgroBio Humát kyslý je prírodný rašelinový extrakt, ktorý má mnoho prospešných účinkov na pestované rastliny.  Podporuje zakoreňovanie rastlín, ich rast, tvorbu kvetov a plodov a zvyšuje úrodu rastlín. Navyše...
4,87 € s DPH
Biomin Hnojivo na rododendrony, azalky a vresy je výdatné organominerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah ogranicky viazaného dusíka, ktorý sa...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa