×

Kategórie

Frézie

Výrazne voňavá a výnimočne krásna rastlina, pre svoje vlastnosti často používaná ako dominantná súčasť svadobných kytíc. Vždy spontánna a sebavedomá, ktorá uspokojí všetky vaše zmysly.

To je frézia. Hoci pôvodom z južnej Afriky, je možné ju s úspechom pestovať aj u nás – ako izbovú rastlinu, na balkónoch, v skleníkoch, v zimných záhradách a prípadne aj vonku na záhrade. Možnosti sú široké.

Ponúkame cibule frézií v širokej farebnej škále od bielej až po fialovú. Von na záhradu cibuľky vsádzajte na jar, ideálne na prelome apríla a mája. Vyžadujú teplé a svetlé stanovište aj pravidelnú zálievku, ale pozor, neznášajú premokrenie.

Nádherných kvetov sa dočkáte v priebehu leta, popri svojom vzhľade vás frézia očarí najmä silnou a príjemnou vôňou. Práve preto sú tieto rastliny často využívané na orez - dokážu nádherne prevoňať celý váš byt alebo dom.

Čítaj viacShow less
Dostupné september 2023
1,79 € s DPH
Frézia je okrasná trvalka, pôvodom z Južnej Afriky. Táto odroda má krásne fialovomodré kvety so svetlým stredom a dosahuje výšku 30–50 cm. Vsádza sa ako solitérna rastlina alebo do skupinových výsadieb. Frézia...
Zobrazuje sa 1-7 z 7 položiek

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa