×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Arnika horská - Arnica montana - semená arniky - 13 ks

×

Arnika horská je trváca liečivá rastlina,  ktorej sa darí na vyššie položených lúkach s dostatočnou vlhkosťou. V záhradách na ňu narazíme veľmi málo. 

Je to 30–60 cm vysoká rastlina, ktorá kvitne od júna do augusta žltými kvetmi.

Rastlina je známa pre svoje liečivé účinky. Využíva sa zvonka na poranené svaly, na liečbu arterosklerózy a pod. Môžeme ju použiť  aj zvnútra - je účinný antioxidant podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Prospieva dobrému tráveniu, priaznivo ovplyvňuje pečeň a využíva sa aj na prečistenie organizmu. 

Rastlina je mierne jedovatá, nie je vhodná pre deti a tehotné ženy. U nás je zákonom chránená, patrí k ohrozeným druhom.

Balenie obsahuje 13 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,14 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001415
Obľúbené
Popis

Semená arniky sa vysievajú na jar na povrch substrátu. Klíčivosť je 50 – 60 %, doba klíčenia je nepravidelná. Ideálna teplota na klíčenie je 13 – 15 °C.

Dôležité je rastline vytvoriť podmienky podobné jej prirodzenému výskytu. Stanovisko by malo byť poriadne slnečné s vlhkou a mierne kyslou pôdou. Odporúča sa substrát zmiešaný s pieskom a rašelinou.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001415

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa