×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Chilli Veľký Jim - Capsicum annuum - semená chilli - 7 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/559-chilli-mierne-stiplave

Chilli Veľký Jim je robustná rastlina dosahujúca výšku 90–120 cm. Ide o najväčšiu odrodu chilli papričiek, pretože jej plody dosahujú dĺžku 20–35 cm.

Majú typický paprikový tvar a pomerne silnú stenu. V nezrelom stave majú zelenú farbu, dozrievajú až do sýtočervenej.

Okrem toho, že rastlina má veľké plody, je tiež veľmi výnosná, preto je vhodné zaistiť ju dostatočnú oporu.

Radí sa medzi mierne pálivé odrody. SHU je 1 500–3 000 jednotiek.

Výborne sa hodí na priamu konzumáciu, do šalátov, bežných teplých pokrmov alebo aj na grilovanie.

Doba zrenia je približne 80 dní.

Čítaj viacShow less
2,10 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001348Z
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien je možné začať už vo februári alebo marci. Aby rastlina vyrástla a začala tvoriť plody, potrebuje 6–9 mesiacov, je preto nutné začať s pestovaním semien včas. Klíčenie trvá obvykle 2–3 týždne, ale u niektorých vyšľachtených odrôd i 6 týždňov. Preto je dôležité byť trpezlivý. Teplota na klíčenie je u tropických odrôd rodu chinense 24–32 °C, odrodám rodu annuum stačí teplota do 24 °C. Dôležité je udržovať teplotu konštantnú, preto nie je vhodné umiestnenie rastlín na okennom parapete. Papriky i chilli papričky sú svetlomilné rastliny, preto doprajte rastlinkám počas klíčenia dostatok svetla. Svetlo udržuje rastlinu vitálnu a zvyšuje odolnosť voči nákazám. 

Najvhodnejšie je sadiť semená do špeciálneho substrátu pre chilli papričky do hĺbky max. 0,3 cm. Substrát používame vždy sparený. Pôdu je nutné udržovať dostatočne vlhkú, ale zároveň nie premokrenú. V tej sa rastlinám nedarí. V období dozrievania papričiek je vhodné zálievku obmedziť, aby sa zvýšila pálivosť plodov a zamedzilo sa ich popraskaniu.

S výsevom rastliny do vonkajšieho prostredia vyčkajte do doby, keď skončia ranné mrazy. Odporúča sa približne druhá polovica mája. Nízke teploty rastlinu vyčerpávajú a spomaľujú jej rast. Ideálna teplota pre rast je okolo 25 °C. Sadíme na dostatočne slnečné stanovisko, prípadne do skleníka. Sú to rastliny, ktoré možno bez problémov vypestovať i vo veľkom kvetináči na balkóne.

Na pestovanie je vhodná hlinito-piesčitá, humózna a prevzdušnená pôda, vždy odporúčame použiť sparenú. Nie je nutné prílišné prehnojovanie pôdy, pre výživu rastliny je skôr dôležité, aby bol dostatočne rozvinutý jej koreňový systém. Tento problém môžete vyriešiť pomocou mykorhízy, čo je pestovateľská technika, ktorá využíva symbiotický vzťah medzi rastlinou a hubami, ktoré zvyšujú priepustnosť výživných látok smerom k rastline. Pokiaľ plánujete pestovať rastliny v skleníku, je dobré prekypriť pôdu pieskom či perlitom a na jeseň pohnojiť. K tomu sa najviac hodí vermikompost (trus dážďoviek), prípadne môžete použiť trus sliepok, kravský či konský hnoj.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001348Z

Parametre

Výška
80 - 100 cm
100 - 150 cm
Farba plodu
Červená
Štipľavosť
Stredne štipľavé
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Február
Marec
Odroda
Nehybridná
Mohli byste ešte potrebovať
3,24 € s DPH
Zapichovacie menovky na označenie sadeníc či výsevov sú výborným pomocníkom pri pestovaní. Výška menovky je 15 cm, je vhodná do kvetináčov v interiéri, aj vonku na záhone. Je béžovej farby. Balenie obsahuje 10 ks...
Nedávno prezerané
2,10 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/559-chilli-mierne-stiplave Chilli Veľký Jim je robustná rastlina dosahujúca výšku 90–120 cm. Ide o najväčšiu odrodu chilli papričiek, pretože...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa