×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Fakľa úzkolistá Robustus - Eremurus - koreňové hľuzy - 1 ks

×

Fakľa je mohutná trvalka, ktorá sa v lete postará o krásu vašej záhrady.

Vďaka svojim dekoratívnym kvetom pripomína dlhé horiace fakle, ktoré sú bielej farby.

Fakľa je rastlina pochádzajúca zo strednej Ázie, u nás sa jej darí veľmi dobre.

Kvitne od mája do júla a dosahuje výšku 150–200 cm. Kvety vhodné i na rez.

Rastlina je mrazuvzdorná.

Čítaj viacShow less
5,98 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
2000437
Obľúbené
Popis

Fakľa je na pestovanie pomerne náročná. V prirodzenom prostredí je zvyknutá na priame slnko, sucho, cez zimu naopak snehovú pokrývku a na jar dostatok vlahy. Tieto podmienky je nutné mu zaistiť aj pri pestovaní na záhrade, inak sa rastline nebude dariť.

Hľuzy sa vysádzajú v lete alebo na jeseň, najlepšie v septembri. Je nutné si pripraviť jamu hlbokú min. 30 cm a opatriť jej dobrou drenážou, ktorá je základom úspešného rastu. Na dno sa dáva piesok, okolo cibuľky priepustná zemina a potom sa povrch opäť zasypáva pieskom. Výber zeminy je veľmi dôležitý, najviac musíte dbať na priepustnosť pôdy, ktorá nebude zadržiavať vlhko. Rozhodne sa vyhnite rašeline alebo ílu.

Voľte skôr ľahšie pôdy. Pre vývoj rastliny je totiž najdôležitejšie sucho v zime, je preto vhodné miesto okolo rastlín zasypať na zimu lístím alebo čečinou. Stanovište vyberte slnečné, bez zatienenia stromy alebo kríky, chránené pred vetrom.

Na jar potrebuje rastlina viac vody, tú v prirodzených podmienkach získava z roztápajúceho sa snehu. V tejto dobe dochádza k rýchlemu rastu, objavujú sa dlhé stvoly a bohaté kvetenstvá. V letných mesiacoch naopak doprajte rastline sucho.

Rastliny môžete nechávať na stanovišti po dobu niekoľkých rokov. Po 2–6 rokoch rastlinu po zatiahnutí vyberte, cibuľky rozdeľte a opäť v septembri vysaďte. Rastliny sa tým značne posilnia. Pri delení rastlín buďte veľmi opatrní, hľuzy sú krehké a pokiaľ by došlo k narušeniu hlavných výbežkov, iné by nenarástli a rastlina by uhynula.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000437

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Kvitnúce na jar
Máj
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
November
Október
September
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Balenie cibuľovín
Mohli byste ešte potrebovať
6,97 € s DPH
BoPon na záhradné kvetiny - je viaczložkové hnojivo s vysokým obsahom mikro a makro častíc. Je špeciálne prispôsobené požiadavkám všetkých kvitnúcich rastlín. Vysoký obsah draslíku zlepšuje celkový stav rastlín a...
Nedávno prezerané
Dostupné 09/2023
5,98 € s DPH
Fakľa je mohutná trvalka, ktorá sa v lete postará o krásu vašej záhrady. Vďaka svojim dekoratívnym kvetom pripomína dlhé horiace fakle, ktoré sú bielej farby. Fakľa je rastlina pochádzajúca zo strednej Ázie, u nás sa...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa