×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Farbovník obyčajný - Isatis tinctoria - semená farbovníka - 8 ks

×

Farbovník obyčajný je dvojročná liečivá rastlina s antibakteriálnymi účinkami. Niekedy sa pestuje aj ako jednoročná. Pochádza z oblasti Stredozemného mora. Vyskytuje sa najmä na suchých miestach, pri okrajoch ciest alebo na opustených chudobných pôdach.

Farbovník obsahuje hlavne v listoch modré farbivo, preto patrí táto rastlina k dôležitým farbiarskym rastlinám. Zavedením pravého indiga bola však kultúra farbovníka v európskych krajinách veľmi obmedzená, ak nie celkom vytlačená. 

Rastlina dorastá do výšky cca 1 m a kvitne od mája do júna drobnými žltými kvetmi. Tie  svojím vzhľadom veľmi podobné kvetom repky a kelu.

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,20 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001935
Obľúbené
Popis

Semienka vysievame od apríla do júna priamo von na stanovisko. Môžeme ich aj predpestovať od februára vo vnútri, všeobecne je ale odporúčané ich sadiť radšej von.

Ideálna teplota na klíčenie je 5 - 20 stupňov. Semienka ľahko zasypeme substrátom a udržiavame neustále vlhké. Klíčenie trvá cca 2 - 6 týždňov.

Farbovník má rád teplé a slnečné miesta.

Pôda by mala byť ľahká, kyprá, dobre priepustná, s vyšším obsahom dusíka.

Rastlina sa rozmnožuje samovýsevom.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001935

Parametre

Výška
50 - 100 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
Jún
Máj
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Jún
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Dvojročné
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
3,34 € s DPH
Revus je fungicídny postrek, ktorý je určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakovej a na ochranu chmeľu proti plesni chmeľovej. Obsiahnutá účinná látka má preventívny účinok, vďaka ktorému dochádza k potlačeniu...
9,20 € s DPH
Altela je pasívny pomocný prípravok, ktorý zamedzuje vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových chorôb rastlín. Je určený najmä na ošetrenie zemiakov, zeleniny, jahôd, ovocných stromov a vínnej révy. Prípravok...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa