×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Ferokaktus - Ferocactus chrysacanthus - semená - 6 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/696-kaktusy

Ferokaktusy sú valcovité alebo krátke guľaté kaktusy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v Mexiku a v južných štátoch USA, kde tvoria absolútnu dominantu krajiny, pretože môžu dorastať až do výšky 4 m.

Jednotlivé vetvy kaktusu sú obrastené pevnými a veľkými ostrými tŕňmi, ktoré môžu nebezpečne poraniť.

Niekedy majú až 20 cm.

Na temeni kaktusu vyrastajú púčiky, ktoré následne rozkvitajú.

Kvety majú žltú, červenú alebo fialovo-ružovú farbu a tvar trúbky. 

Z kvetov vznikajú plody, ktoré sú dužinaté, majú tvar ako banán alebo oblička, pričom ich koniec je zúžený.

V týchto plodoch nájdeme veľa semien, ktoré môžeme opätovne vysadiť.

Čítaj viacShow less
2,27 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1000714Z
Obľúbené
Popis

Výsev semien kaktusov sa robí od marca do apríla. Najvhodnejšie je využiť špeciálny substrát alebo zmiešať piesok so zeminou v pomere 2:1. Semená vysievajte na povrch substrátu. Výsev dajte na svetlé miesto bez priameho slnečného svitu a zaistite semienkam teplotu min. 25 °C. Ideálne je predpestovanie v miniskleníku.

Kaktusy k úspešnému rastu potrebujú teplo a svetlo, pravidelnú zálievku a čerstvý vzduch. Vyrastené rastliny môžete letniť vonku a na zimu ich premiestniť do chladnej miestnosti. Cez zimu môžu mať svetlo, ale aj tmu. Dôležitá je teplota v rozmedzí 5–12 °C.

Vo vegetačnom období kaktusy pravidelne polievajte, postačí 1 x za týždeň. Vodu nechajte vsiaknuť do substrátu a prebytočnú vodu zlejte. Týmto rastlinám nevyhovuje pravidelná mierna zálievka (radšej 1 x týždenne väčšie množstvo vody) a ani dlhodobé sucho. Problémom pri pestovaní kaktusov je skutočnosť, že zlé podmienky nebývajú na rastline dlho vidieť, a pokiaľ sa sucho či iné nevhodné pestovateľské podmienky prejavia, je zvyčajne už neskoro.

Kaktusy môžete občas aj prihnojovať. Pokiaľ ich ale pravidelne presádzate, tak si dostatok živín vezmú z čerstvého substrátu. V opačnom prípade im postačí hnojenie 3 x v priebehu vegetácie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000714Z

Parametre

Farba plodu
Fialová
Ružová
Červená
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,38 € s DPH
Prášok proti mravcom Bros je prípravok určený na likvidáciu kolónií mravcov vo vnútorných priestoroch. Môžete ho využiť aj na terasy, chodníky a pod. Prášok je špeciálne pripravený tak, aby zaisťoval vysokú účinnosť.
Nedávno prezerané
2,27 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/696-kaktusy Ferokaktusy sú valcovité alebo krátke guľaté kaktusy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v Mexiku a v južných štátoch USA, kde tvoria...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa