×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Harmala stepná - Peganum harmala - semená harmaly - 30 ks

×

Harmala stepná alebo ruta stepná je rastlina často využívaná v ľudovom liečiteľstve. Ide o ker, dosahuje výšku až 1 m a pôvodne pochádza z oblasti Ázie. 

V našich oblastiach je ruta využívaná ako vykurovadlo.

Harmala má značné omamné účinky a v minulosti ju miestni obyvatelia využívali nielen na uvoľnenie a relaxáciu, ale predovšetkým na liečenie. V Uzbekistane je využívaná ako všeliek.

Jedná sa o mrazuvzdornú rastlinu.

Čítaj viacShow less
1,60 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000317
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Semená ruty sa vysievajú na jar priamo na vonkajšie stanovisko. Bylinka dobre prospieva na slnečných miestach, ale znesie i miernu záťaž.

Pôda by mala byť priepustná, výživná, neutrálna či mierne zásaditá. Je možné do pôdy pridať vápenec alebo popol z dreva.

K úspešnému rastu potrebuje táto rastlina dostatok tepla, ale cez zimu je otužilá a je možné ju nechať vo vonkajšom prostredí. Pri silnom mraze jej ale doprajte prikrývku z čečiny alebo netkanej textílie.

Od mája do júna sa zberajú mladé listy a kvitnúca vňať, na konci leta semená. Sušia sa v tieni pri teplote do 30 °C. Odporúča sa rastlinku zberať v rukaviciach, pretože obsahuje látky, ktoré môžu u citlivejších jedincov spôsobiť vyrážky alebo zápal.

U nás sa pestuje aj ako izbová rastlina. Sadenie do kvetináča: semená ľahko zatlačíme do substrátu, nie hlboko, aby sa neudusili.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000317

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa