×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Jablčník obyčajný - Marrubium vulgare - semená jablčníka - 12 ks

×

Jablčník obyčajný je liečivá trváca bylina, pochádzajúca z oblasti Stredomoria. Dnes rastie na mnohých miestach sveta, vrátane Slovenska, ako plánka.

Rastlina dorastá do výšky 30–70 cm a kvitne od júna do septembra drobnými bielymi alebo svetlo fialovými kvietkami. Vôňa je aromatická, ovocná. Chuť jablčníka je skôr horká. Jablčníková vňať obsahuje horčiny, silice, saponíny a živice.

Kvety Jablčníka obsahujú veľa medu, preto je obľúbený aj u včelárov. Celá rastlina príjemne vonia po jablkách, preto sa rastline hovorí Jablčník. 

V ľudovom liečiteľstve sa využíva pri žalúdočných ťažkostiach, ochorení pečene či pri nachladnutí.

Čítaj viacShow less
1,04 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000602
Obľúbené
Popis

Semená jablčníka sa vysievajú spravidla priamo na stanovisko od apríla do mája. Hĺbka výsevu je 2 cm, rozostup medzi riadkami je 30 cm. Klíčenie trvá cca 2 – 3 týždne. Pokiaľ ho chcete urýchliť, je vhodné namočiť pred výsevom semená do vlažnej vody.

Jedná sa o teplomilnú rastlinu, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pôda by mala byť priepustná, suchšia, s dostatkom živín. Rastline sa bude dobre dariť i na skalkách a na štrkovitých či piesčitých stráňach.

Rastlina kvitne až v druhom roku pestovania.

Jablčník sa obvykle pestuje vonku, ale dá sa pestovať aj ako izbová rastlina, potom pekne vonia celý interiér. Mladá kvitnúca vňať sa odrezáva v letných mesiacoch viac krát do roka, nesmie sa nechať prekvitnúť. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000602

Parametre

Výška
20 - 40 cm
40 - 60 cm
Farba kvetu
Biela
Fialová
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa