×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Mangold stopkový Lusiana - Beta vulgaris - semená mangoldu - 50 ks

×

Stopkatý mangold Lusiana je atraktívnou odrodou listovej zeleniny s dobrým výnosom.

Je vhodná na priebežný zber zelených listov s kratšími širokými bielymi stopkami.

Mangold obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov a tiež špeciálnych látok, ktoré spevňujú cievy a dodávajú im pružnosť.

Okrem toho mangold priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu a pôsobí ako prevencia rakoviny.

Vegetačná doba pre zber stopiek je asi 60 dní.

Mladé rastliny zberáme cca po 25 dňoch.

Čítaj viacShow less
1,30 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002506
Obľúbené
Popis

Semená mangoldu sa vysievajú od apríla do polovice augusta priamo na vonkajšie stanovište, a to ideálne postupne. Predpestovanie doma alebo v skleníku je však možné už od februára.

Hĺbka výsevu je 2–3 cm, doba klíčenia 10–15 dní. Semená sa vysievajú do sponu 40 x 30 cm.

Stanovište by malo byť dostatočne oslnené s kvalitnou pôdou, ktorá obsahuje dostatok živín. Málo úrodnej pôdy môžete vylepšiť vrstvou vyzretého kompostu.

Na záhrade sa dobre mangold znáša prakticky s akoukoľvek zeleninou okrem špenátu a červenej repy. Dôležitá je dostatočná zálievka, ale nie prílišné premokrenie, aby korene nezačali zahnívať.

Listy zberajte priebežne, vždy ich pár odrežte a nechajte rastlinu znovu obraziť. Pokiaľ by začala vybiehať do kvetu, potom tieto kvety včas odstráňte, inak by ste sa úrody listov nedočkali.

Rastlinu je možné počas jesene zo záhona odstrániť celú alebo ju nechať prezimovať, napr. pod čečinou, slamou, prihrnutou pôdou či netkanou textíliou. Pri miernejšej zime bude rastlina stále plodiť alebo sa novej úrody dočkáte opäť na jar.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002506

Parametre

Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Odroda
Nehybridná
Zber
August
Júl
Jún
Máj
Október
September
Skorosť odrody
Skorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
9,30 € s DPH
Tento vypichovač buriny je ďalším kvalitným kúskom záhradného náradia od firmy Stocker. Je oceľový s masívnou rukoväťou, ktorá je z plastu. Vďaka závitu je možné na vypichovač naskrutkovať tiež dlhú násadu na...
5,98 € s DPH
Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a...
4,98 € s DPH
Hnojivo pre cibuľu, cesnak a okrasné cibuľoviny - značka Agro je organominerálne hnojivo Ide o výdatné viaczložkové hnojivo, ktoré dodá Vaším cibuľovinám potrebné živiny v správnom pomere celé 2 mesiace. Kombinácia...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa