×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Noni citrusolistá - Morinda citrifolia - semená noni - 5 ks

×

Noni alebo Morinda citrifolia je exotický ker z juhovýchodnej Ázie, dosahujúci výšku až 8 metrov.

Po celý rok rodí veľké množstvo plodov. Vo svojej pôvodnej krajine dokáže rastlina plodiť až 5 kg plodov počas jedného mesiaca.

Je to dosť odolná rastlina, ktorú možno pestovať bez ťažkostí i v našich podmienkach. Kvety rastliny sú smotanovo biele. 

Plodí zeleno-žlté bobule, pripomínajúce šišky.

Noni obsahuje veľa vitamínov, stopových látok, enzýmov, alkaloidov, fytosterolov, rastlinných olejov, kyselín a antioxidantov. 

 antiseptické účinky, znižuje vyčerpanie organizmu a pôsobí ako prírodný stimulant.

Čítaj viacShow less
2,31 € s DPH 2,89 €
Na sklade
Odkaz:
1002907
Obľúbené
Popis

Semená noni je možné vysievať celoročne a pestovať ako izbovú rastlinu. Pred výsevom sa semená máčajú 48 hodín vo vlažnej vode a následne sa vysievajú do rašelinového substrátu do hĺbky 0,5 – 1 cm. Doba klíčenia je 8 – 12 týždňov pri teplote 22 – 28 °C. Aby semená úspešne vyklíčili, sú nutné vyššie teploty a stála vlhkosť substrátu. Ideálny je preto miniskleník.

Pestovanie noni nie je náročné, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o teplomilnú rastlinu, vyžaduje celoročne pomerne vysoké teploty. V lete môžete rastlinu dať na vonkajšie stanovisko, chránené pred vetrom. Nie je ale mrazuvzdorná, takže je nutné ju včas dať do miestnosti s teplotou aspoň 20 °C.

 

 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002907

Parametre

Farba kvetu
Biela
Krémová
Farba plodu
Zelená
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
3,48 € s DPH
Sírne knôty sa využívajú na sírenie skladových priestorov alebo nádob. Sírenie je dezinfekčný postup, pri ktorom sú zničené zárodky plesní a iné mikroorganizmy. Zaistí tak dlhšiu trvanlivosť uskladnenej úrody v...
5,72 € s DPH
Wuxal super je kvapalné hnojivo na poľné plodiny, chmeľ, zeleninu, okrasné rastliny, ovocné dreviny či vínnu révu. Používa sa aplikáciou na list, prípadne je možná zálievka do pôdy. Obsahuje stopové živiny v...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa