×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Krókusy

Hoci na prvý pohľad ešte zima nepovedala svoje posledné slovo, pod zemou už na svoju šancu netrpezlivo čakajú krókusy, jedny z najobľúbenejších jarných cibuľovín. Pôdu svojimi atraktívnymi farbami rozžiaria len krátko po tom, ako niekoľkomesačnú nadvládu opustí studený biely sneh.

Biele, zlaté, oranžové, modré alebo fialové kvety, obyčajne s nápadnou žilnatinou, rozohrajú divoké a farebné divadlo. Pestovanie krókusov nie je náročné, takže si tento výnimočný zážitok môžu dopriať aj menej skúsení záhradkári.

Existujú dva základné druhy krókusov - jarné a jesenné. Oba sa vysádzajú na jeseň. Jesenné vás potešia malebnými kvetmi ešte pred prvým snehom, jarné kvitnú skoro na jar.

Krókusy majú rady priepustnú a nepremokrenú pôdu, dobre sa im darí na slnku aj v miernom tieni. Vysádzajú sa do hĺbky asi 10 cm. Každoročne ich stačí prihnojiť bežným kompostom. Odmenou za vašu snahu vám budú nádherné kvety - v ich vnútri sa ukrývajú blizny vzácneho šafranu.

Čítaj viacShow less
Dostupné 08–09/2024
1,78 € s DPH
Jesenné krókusy majú tú výhodu, že ešte pred zimou vám svojimi kvetmi spestria záhradku. Kvitnú totiž ešte v októbri a v novembri. Krókus Zonatus je nízka rastlina, ktorá kvitne ružovofialovými kvietkami. Dosahuje...
Dostupné 08–09/2024
1,87 € s DPH
Jesenné hľuzy krókusov Specious kvitnú svetlofialovou farbou doplnenou o pozdĺžne pruhovanie. Výhodou krókusov je ich nízky vzrast, max. 10 cm, ktorý vám umožní vysadiť tieto rastliny do menších záhrad, skaliek či...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa