×

Kategórie

Jablčník obyčajný - Marrubium vulgare - semená - 12 ks

×

Jablčník obyčajný je liečivá trváca bylina, pochádzajúca z oblasti Stredomoria. Dnes rastie na mnohých miestach sveta, vrátane Slovenska, ako plánka.

Rastlina dorastá do výšky 30 – 70 cm a kvitne od júna do septembra drobnými bielymi alebo svetlo fialovými kvietkami. Vôňa je aromatická, ovocná. Chuť jablčníka je skôr horká. Jablčníková vňať obsahuje horčiny, silice, saponíny a živice.

Kvety Jablčníka obsahujú veľa medu, preto je obľúbený aj u včelárov. Celá rastlina príjemne vonia po jablkách, preto sa rastline hovorí Jablčník. 

V ľudovom liečiteľstve sa využíva pri žalúdočných ťažkostiach, ochorení pečene či pri nachladnutí.

Čítaj viacShow less
0,91 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000602
Obľúbené
Popis

Semená jablčníka sa vysievajú spravidla priamo na stanovisko od apríla do mája. Hĺbka výsevu je 2 cm, rozostup medzi riadkami je 30 cm. Klíčenie trvá cca 2 – 3 týždne. Pokiaľ ho chcete urýchliť, je vhodné namočiť pred výsevom semená do vlažnej vody.

Jedná sa o teplomilnú rastlinu, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pôda by mala byť priepustná, suchšia, s dostatkom živín. Rastline sa bude dobre dariť i na skalkách a na štrkovitých či piesčitých stráňach.

Rastlina kvitne až v druhom roku pestovania.

Jablčník sa obvykle pestuje vonku, ale dá sa pestovať aj ako izbová rastlina, potom pekne vonia celý interiér. Mladá kvitnúca vňať sa odrezáva v letných mesiacoch viac krát do roka, nesmie sa nechať prekvitnúť. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000602

Parametre

Výška
20 - 40 cm
40 - 60 cm
Farba kvetu
Biela
Fialová
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
14,00 € (s DPH)
Prípravok je určený na ochranu rastlín proti vysychaniu, na prevenciu proti stresu zo sucha a na zvýšenie odolnosti proti suchu. Používa sa na trávniky, balkónové rastliny, izbové rastliny, okrasné dreviny, ruže,...
5,30 € (s DPH)
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa