×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Palma horská - Chamaedorea seifrizii - semená palmy - 8 ks

×

Palma horská, ktorá býva často označovaná ako bambusová alebo rákosová palma, pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky, kde tvorí súčasť tunajších lesov.

Vo svojej subtropickej domovine dorastá do výšky až 6 m, u nás sa pestuje ako izbová rastlina.

Dorastá do výšky v závislosti od pestovateľských podmienok.

Listy sú sperené a vždyzelené.

Kvitne žltými kvetmi, z ktorých sa tvoria čierne, okrúhle plody.

Tento druh palmy bol pomenovaný po botanikovi Williamovi Seifrizovi.

Čítaj viacShow less
1,64 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002150
Obľúbené
Popis

Aj napriek tomu, že ide o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, príp. prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená močia 48 vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť aj vysokú vzdušnú vlhkosť, napr. pestovaním v miniskleníku. Teplota pri klíčení by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polotienistom stanovisku s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnečné svetlo, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku alebo hrubého piesku. Vhodné je tiež uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez letné mesiace pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5–15 °C. V tom čase by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002150

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Leska na listy BoPon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa