×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Palma Southern Jelly - Butia odorata - semená palmy - 2 ks

×

Palma Southern Jelly je pomaly rastúci strom pôvodom z južnej Brazílie a Uruguaja, kde môže dorásť až do výšky 5–7 metrov.

Dnes je ale pestovaná po celom svete. U nás sa môže pestovať aj ako izbová rastlina s výškou do 2 metrov.

Patrí k tým najodolnejším palmám.

Čím je táto palma staršia, tým nižšie teploty dokáže znášať, naopak nemá rada tropické počasie.

Palma má modrozelené kýlové listy a plodí žlté jedlé plody s lahodnou chuťou, ktoré pripomínajú zmes marhúľ, ananásu a banánu.

Plody obsahujú guľaté alebo pretiahnuté semená.

Čítaj viacShow less
1,55 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001314
Obľúbené
Popis

Napriek tomu, že ide o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, príp. prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená máčajú 48 h vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Počas klíčenia udržujte substrát mierne vlhký, snažte sa vytvoriť i vysokú vlhkosť vzduchu, napr. pestovaním v mini skleníku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polotienistom stanovišti s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnečné svetlo, vhodné je skôr rozptýlené svetlo.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku či hrubého piesku. Je vhodné uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez leto pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5–15 °C. V tomto období by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001314

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba plodu
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Leska na listy BoPon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa