
Frézia plnokvetá oranžová - Freesia - hľuzy...

Šalvia šarlátová Lady in Red je krásnou červenou letničkou pôvodom z Mexika, kde rastie ako vytrvalá bylina.
Vyrastá v trsoch, ktoré na výšku dosahujú až 35 cm.
Jej lesklé, tmavozelené lístky a intenzívne šarlátové kvety z nej robia kvet, ktorý ozdobí každú záhradu. Využíva sa tiež na výsadby v mestách a parkoch.
Kvitne veľmi bohato od júna do augusta a vďaka zaštipovaniu sa bohato vetví.
Semená je možné predpestovať vo februári a marci v parenisku. Priamy výsev sa odporúča najskôr v máji. Výsev sa vykonáva do sponu 40 x 60 cm.
Stanovište by malo byť slnečné, kde sa nezadržiava voda. Sucho rastline nevadí. Pôda by mala byť hlinitopiesčitá, priepustná, suchá a bohatá na živiny. Dobré je odľahčiť zeminu pieskom, perlitom alebo štrkom.
Semená vysievame na povrch substrátu, pri zálievke je potrebné dať pozor, aby sa semená nevyplavili.
Vegetačná doba je cca 80 dní.
Najprv sa zaregistrujte, prosím.
Prihlásiť sa
Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.
Prihlásiť sa