×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Skorocel indický - Plantago psyllium - semená - 40 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/457-skorocel

Jedná sa o jednoročnú alebo krátko trvácu bylinu, pochádzajúcu z južnej Európy, Pakistanu a Indie. Dorastá najviac do 15 cm. Pestuje sa na poliach, zbiera sa semeno, ktoré sa rozomelie na prášok.

U nás je známa skôr ako psyllium, rozpustná vláknina, ktorá sa získava zo semien tejto rastliny. V kontakte s vodou zväčší svoj objem, čím jednak dodáva pocit plnosti, a zároveň pôsobí priaznivo na sliznice čriev a žalúdka.

Využíva sa hlavne pri redukčných diétach, ako prevencia rakoviny tráviaceho systému, na zníženie hladiny cholesterolu a pod.

Balenie obsahuje 40 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,26 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001943Z
Obľúbené
Popis

Semená skorocela možno vysievať od jari až do jesene do riadkov vo vzdialenosti 20 – 30 cm. Na pestovanie nie je náročnou plodinou a dobre sa prispôsobuje okolitým podmienkam.

Stanovisko by malo byť dostatočne slnečné, ale nie príliš suché. Vyžaduje naopak vlhkejšie, hlbšie a humózne pôdy. Bude sa mu dariť i v ľahších alebo mierne kamenistých pôdach. Dôležité je, aby boli dobre priepustné.

Skorocel môžete počas vegetácie prihnojovať fosforečnými hnojivami alebo dusíkom, ktorý oneskorí kvitnutie.

Listy skorocela sa zberajú až trikrát počas roka a sušia sa buď v tieni alebo pri umelej teplote do 40 °C. Správne usušené listy majú hnedozelenú farbu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001943Z

Parametre

Výška
0 - 10 cm
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Vegetačné obdobie
Letničky
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
1,26 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/457-skorocel Jedná sa o jednoročnú alebo krátko trvácu bylinu, pochádzajúcu z južnej Európy, Pakistanu a Indie. Dorastá najviac do 15 cm....
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa