×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Tekvica okrasná Baby Boo - Cucurbita pepo - semená tekvice - 6 ks

Značka:
×

Tekvica Baby Boo je dekoratívna odroda, ktorá vyniká svojimi drobnými, plochými a rebovitými plodmi jemnej bielej farby.

Ide o jednoročnú rastlinu s poliehavým rastom a dlhými výhonkami, jej pestovanie je porovnateľné s pestovaním bežných druhov tekvíc.

Kultivar Baby Boo má široké možnosti uplatnenia – môžeme ju nechať šplhať po pergolách či iných konštrukciách, čím získame nielen úrodnú, ale aj esteticky pôsobivú rastlinu.

Tekvice je možné sušiť a využiť tak aj ako interiérovú dekoráciu.

Nie sú určené na konzumáciu!

Čítaj viacShow less
2,24 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002455
Obľúbené
Popis

Ide o pomerne odolné rastliny, takže je možné buď semená predpestovať, alebo ich vsádzať približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon.

S predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríli. Doba klíčenia je spravidla 1–2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovište až v druhej polovici mája, resp. v čase, keď už nehrozia ranné mrazíky, lebo tekvice zle znáša mrazy. Rastliny sadíme do sponu 150 x 100 cm (alebo viac).

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovište musia byť vždy slnečné a pôda vlhkejšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice možno uchovávať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002455

Parametre

Farba plodu
Biela
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Odroda
Nehybridná
Zber
Október
September
Skorosť odrody
Skorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
9,20 € s DPH
Altela je pasívny pomocný prípravok, ktorý zamedzuje vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových chorôb rastlín. Je určený najmä na ošetrenie zemiakov, zeleniny, jahôd, ovocných stromov a vínnej révy. Prípravok...
5,72 € s DPH
Wuxal super je kvapalné hnojivo na poľné plodiny, chmeľ, zeleninu, okrasné rastliny, ovocné dreviny či vínnu révu. Používa sa aplikáciou na list, prípadne je možná zálievka do pôdy. Obsahuje stopové živiny v...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa