×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Trachykarpus žinený - Trachycarpus fortunei x princeps - semená palmy - 3 ks

×

Predstavujeme vám nový hybrid Trachycarpus fortunei x princeps vzniknutý krížením palmy horskej a palmy konopnej.

Táto rastlina je hybridom prvej generácie a získala tak všetky vlastnosti oboch druhov.

Je mimoriadne odolná, mrazuvzdorná do teploty okolo -20 ° C a veľmi rýchlo rastie.

Možno pestovať aj v krajine, kde dorastá do výšky až 15 m, avšak v našich podmienkach by sme odporučili radšej pestovanie v nádobách.

V tých bude dorastať výšky v závislosti od pestovateľských podmienok.

Najkrajšie na tejto palme sú lesklé, zelené, vejárovité listy, ktoré majú bielu spodnú stranu.

Palma je nádhernou dekoráciou interiéru, záhrad aj zimných záhrad.

Čítaj viacShow less
1,25 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001754
Obľúbené
Popis

Aj napriek tomu, že ide o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, príp. prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená olúpu z tvrdej šupky a močia 48 hod vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť aj vysokú vzdušnú vlhkosť, napr. pestovaním v miniskleníku. Teplota pri klíčení by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polotienistom stanovisku s teplotou 20–25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnečné svetlo, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku alebo hrubého piesku. Vhodné je tiež uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez letné mesiace pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5–15 °C. V tom čase by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001754

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Odroda
F1 Hybridná
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Leska na listy BoPon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...
0,25 € s DPH
Rašelinové kvetináče sú vhodné na predpestovanie rastlín a neskôr na presádzanie z jedného miesta na druhé. Napomáha rasline si správne zvyknúť na nové miesto a odstraňuje šok. Vďaka pestovaniu rastlín v týchto...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa