×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Trúbkovec koreňujúci - Campsis radicans - semená trúbkovca - 10 ks

×

Trúbkovec je popínavý ker, pôvodom zo Severnej Ameriky. Dosahuje výšku až 8 m. Výborne sa hodí na popínanie okolo plotu, steny alebo pergoly. Trúbkovec je v lete obsypaný krásnymi 10 cm dlhými kvetmi oranžovo-červenej farby, ktoré majú trúbkovitý tvar a sú podobné gloxíniám.

U nás sa pestuje ako okrasná rastlina. Je plne mrazuvzdorný.

Balenie obsahuje 10 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,69 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000112
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom spravte studenú stratifikáciu. Semená vložte do misky s pieskom a zakryte fóliou na 60 dní. Pravidelne semená kontrolujte, aby neplesniveli.

Potom semená trúbkovca namočte na niekoľko hodín do vlažnej vody. Potom ich vysejte priamo na substrát, nezatláčajte. Doba klíčenia je približne 1 mesiac alebo dlhšie. Klíčenie je nerpavidelné, ide o exotickú rastlinu.

Trúbkovec je popínavá rastlina, ktorej sa bude najviac dariť na teplom a slnečnom stanovisku. Dôležité je pestovať ho s oporou, ideálna v tomto prípade je stena alebo pergola.

Pôda by mala byť priepustná, hlboká, mierne zásaditá, s vyšším obsahom humusu. Rastlina nemá rada prílišné sucho, ale ani prílišné zamokrenie pôdy, ktoré môže spôsobovať pliesne.

Trúbkovec je mrazuvzdorná rastlina a na zimu nie je treba robiť žiadne zvláštne opatrenia. Von premiestnime radšej až po prvom či druhom roku.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000112

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Oranžová
Červená
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
9,20 € s DPH
Altela je pasívny pomocný prípravok, ktorý zamedzuje vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových chorôb rastlín. Je určený najmä na ošetrenie zemiakov, zeleniny, jahôd, ovocných stromov a vínnej révy. Prípravok...
3,88 € s DPH
AgroBio Humát kyslý je prírodný rašelinový extrakt, ktorý má mnoho prospešných účinkov na pestované rastliny.  Podporuje zakoreňovanie rastlín, ich rast, tvorbu kvetov a plodov a zvyšuje úrodu rastlín. Navyše...
4,87 € s DPH
Biomin Hnojivo na rododendrony, azalky a vresy je výdatné organominerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah ogranicky viazaného dusíka, ktorý sa...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa