×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Železník lekársky - Verbena officinalis - semená železníka - 200 ks

×

Železník lekársky je často nazývaný Verbena. Verbena je nízka letnička vhodná hlavne do skaliek vďaka svojmu nízkemu vzrastu. Dá sa pestovať veľmi dobre aj v kvetináčoch na balkónoch či terasách.

Rastlina sa vyznačuje fialovými kvetmi, ktoré sa objavujú v priebehu júla a augusta. 

Verbena je známa rastlina už od staroveku, v mnohých kultúrach bola vnímaná ako rastlina s nadpozemskou mocou.

V ľudovom liečiteľstve sa používa na prípravu čaju, ktorý pomáha pri nachladení, zažívacích ťažkostiach, ale aj pri bolestiach hlavy, spôsobených stresom. Čerstvá šťava sa používa na kloktanie.

Čítaj viacShow less
2,14 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000135
Obľúbené
Popis

Semená verbeny sa sejú skoro na jar alebo koncom leta na povrch substrátu. Substrát je nutné udržovať neustále vlhký, ale nie premokrený, pri teplote min. 20 °C. Klíčenie trvá niekoľko týždňov.

Rastlina má rada slnečné stanovisko s dobre priepustným substrátom. Je pomerne náročná na živiny a je teda nutné ju takmer hneď po výsadbe začať pravidelne hnojiť. Zálievka by mala byť tiež bohatá a pravidelná.

Najčastejšie sa pestuje ako jednoročná rastlina, ale môžete sa pokúsiť nechať ju prezimovať vo svetlej miestnosti s teplotou okolo 10 °C. Pred zazimovaním rastlinu zostrihnite asi o polovicu. Pred jarným výsevom rastlinu skráťte na cca 5 cm a preneste do miestnosti s teplotou nad 15 °C. Pravidelne rastlinu zalievajte a hnojte, mala by opäť obraziť.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000135

Parametre

Výška
80 - 100 cm
Farba kvetu
Fialová
Doba kvitnutia
August
Júl
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
4,38 € s DPH
Prášok proti mravcom Bros je prípravok určený na likvidáciu kolónií mravcov vo vnútorných priestoroch. Môžete ho využiť aj na terasy, chodníky a pod. Prášok je špeciálne pripravený tak, aby zaisťoval vysokú účinnosť.
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa