×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Bedrovník anízový - Pimpinella anisum - semená anízu - 250 ks

×

Aníz je jednoročná rastlina používaná ako korenie s výraznými liečivými účinkami. Táto bylina dorastá do výšky 50 cm. Vytvára biele kvety a následne aromatické plody. Kvitne od júna do augusta.

Patrí medzi najstaršie korenia, ktoré sa pestovali už v starovekom Egypte. Pre svoju aromatickú vôňu a chuť sa používa na dochucovanie jedla (rýb, šalátov, polievok), na výrobu parfémov a liečiv (napr. sirupov proti kašľu).

Aníz sa využíva na liečbu nachladnutia, uvoľnenie dutín, tlmí kŕče a bolesti hlavy. Má tiež pozitívny vplyv na tráviaci systém a pôsobí preventívne proti infekciám.

Balenie obsahuje cca 250 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,14 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000109
Obľúbené
Popis

Aníz je mierne náročný na pestovanie.  Do pôdy sa vysieva od marca do apríla -  keď je pôda rozmrznutá a trochu prehriata, na povrch substrátu. Na klíčenie potrebuje dostatok svetla. Výsev sa robí do sponu 25 x 25 cm. Doba klíčenia je 2 – 3 týždne.

Anízu sa darí v ľahkých hlinito-piesčitých pôdach s dostatkom vápnika. Pôda by mala byť dobre prekyprená.

Tejto rastline vyhovuje slnečné stanovisko, v druhej polovici vegetačného obdobia - t.j. v období dozrievania semien vyžaduje veľa slnečného svitu a tepla. Zálievku doprajte anízu iba občas v obdobiach dlhšieho sucha.

Rastlina je dozretá vtedy, keď je semeno hnedej farby. Aníz sa zberá tesne pred dozretím plodov. Kvety sa zrežú a nechajú uschnúť.

Aníz je možné pestovať aj v interiéri v črepníkoch alebo hrantíkoch.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000109

Parametre

Výška
10 - 20 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa