×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Bambus najvyšší - Dendrocalamus giganteus - semená - 2 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/43-bambusy

Bambus najvyšší je najvyšší bambus zo všetkých druhov bambusov, rastie v tropických oblastiach Barmy s okolím. Rastie na vlhkých miestach, v nížinách, lesoch či zaplavených pôdach.

Dosahuje výšku okolo 25 - 35 m a je uvádzaný ako najmohutnejší druh bambusu.

V našich podmienkach je to dekoratívna izbová rastlina vhodná do všetkých interiérov.

Využíva sa v stavebníctve. Mladé výhonky sú jedlé, ale nepatria medzi obzvlášť vyhľadávané.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,50 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1003625Z
Obľúbené
Popis

Semená bambusu možno vysievať celoročne v interiéri. Pred výsevom sa máčajú 48 hodín vo vlažnej vode a potom sa vysievajú na rašelinový substrát. Doba klíčenia je 3 – 6 mesiacov (i dlhšie) pri teplote 20 °C.

Predpestované rastliny je potom možné pestovať niekoľkými spôsobmi.

Pokiaľ budete bambus pestovať celoročne vonku, tak mu vyberte polotieň, dobre chránený pred vetrom. Staršie rastliny môžete umiestniť na slnko. Rastliny potrebujú pre úspešný rast dostatok závlahy, ale nesmú byť v stojatej vode či v premokrenej pôde.

Pôda by mala byť priepustná, bohatá na živiny, ľahká, neutrálna či kyslá. Úplne nevyhovujúce sú ťažké ílovité pôdy. Na jar sa rastliny prihnojujú hnojivom s vyšším obsahom dusíka.

Na zimu môžete rastliny nechať vonku, odporúča sa im včas poskytnúť prikrývku z lístia či mulčovacej kôry. I cez zimu vyžadujú zalievanie.

Rastlinu taktiež môžete pestovať celoročne v interiéri ako izbovú rastlinu. Vysadia sa do čistej rašeliny, pravidelne zalievajú a na jar je potrebné ich prihnojiť hnojivom pre izbové rastliny.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003625Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Pestovanie
V interiéri - dnu
Mohli byste ešte potrebovať
6,07 € s DPH
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...
Nedávno prezerané
1,50 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/43-bambusy Bambus najvyšší je najvyšší bambus zo všetkých druhov bambusov, rastie v tropických oblastiach Barmy s okolím. Rastie na vlhkých...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa