×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Chia - Salvia hispanica - semiačka chia - 10 ks

×

Rastlina chia alebo šalvia hispánska je krásna dekoratívna rastlina, ktorá sa v našich podmienkach pestuje hlavne v domácom prostredí. Pôvodom je z oblasti Latinskej Ameriky. Dosahuje výšku 80–100 cm a obrastá modrými až fialovými kvietkami.

Tato rastlina je pestovaná hlavne pre svoje zdravé semienka, ktoré obsahujú veľké množstvo antioxidantov, minerálov, bielkovín a predovšetkým omega-3 mastných kyselín.

Chia semienkami možno zahustiť polievku, ochutiť jogurt alebo müsli, pridať ich môžete do ovocných nápojov, šalátových dressingov či samotných šalátov, alebo z nich vyrobíte ľahkú nátierku na chlieb.

Čítaj viacShow less
2,14 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001901
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Semienka chie sa vysievajú od marca do mája a pestujú sa v interiéri alebo v skleníku. Rastlinky môžete presadiť aj von, ale je nutné, aby nehrozili ranné mrazy. Ideálne je slnenie vonku v nádobe, pretože rastlina vyžaduje konštantné teplo a vyššiu vlhkosť vzduchu, čo je v našich podmienkach ťažšie zaistiť. Taktiež denný slnečný svit by mal byť min. 6 – 8 hodín.

Rastliny, pestované ako trvalky, vysádzajte do sponu 35 – 50 cm.

Stanovisko by malo byť slnečné, príp. polo-tienisté. Chia preferuje piesčitú pôdu, skôr suchú a dobre priepustnú. Vhodné miesto na pestovanie chia je napr. na slnečných skalkách.

Denná zálievka je nutná u mladých rastliniek, dospelé rastliny už majú väčšiu toleranciu voči suchu a zálievku vyžadujú len občas.

Hnojiť môžeme organickými hnojivami. Substrát je pred výsadbou vhodné zmiešať s vyzretým kompostom.

Rastlina nie je mrazuvzdorná.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001901

Parametre

Výška
60 - 80 cm
Farba kvetu
Modrá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
4,38 € s DPH
Prášok proti mravcom Bros je prípravok určený na likvidáciu kolónií mravcov vo vnútorných priestoroch. Môžete ho využiť aj na terasy, chodníky a pod. Prášok je špeciálne pripravený tak, aby zaisťoval vysokú účinnosť.
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa