×
Vyhľadávanie v blogoch

Čím sa líšia BIO osivá od tých bežných?

BIO semená predstavujú možnosť, ako si doma vypestovať lahodnú bio zeleninu a zároveň chrániť prírodu a žiť zdravšie. Pestovanie je rovnako jednoduché ako u bežných semien a výsledkom je biozelenina vynikajúcich chuťových vlastností s množstvom vitamínov a živín.

Čím sa bio semená líšia od ostatných?

Rastliny, z ktorých sa bio osivo získava, sú pestované v prirodzenom prostredí za prísnych podmienok ekologického poľnohospodárstva. Nie sú hnojené syntetickými pesticídmi ani zahlcované ďalšími umelými chemickými prostriedkami.

Rastliny si tak samy vytvoria ochranný systém proti škodcom, majú pevnejšie korene a sú samy o sebe odolnejšie voči okolitým vplyvom. To všetko sa samozrejme odrazí v kvalite semien.

"Kúpov bio semien podporíte ekologicky pestujúcich poľnohospodárov a pomôžete životnému prostrediu."

Ďalšou výhodou bio semien je, že nie sú geneticky modifikované. Okolo genetickej modifikácie a jej vplyvu na človeka zatiaľ nie je úplne všetko objasnené a nie sú známe všetky riziká s týmto procesom spojené. Isté však je, že je nimi narúšaný prirodzený kolobeh prírody.

Prospejete svojmu zdraviu

Používanie pesticídov, ktorými sa šľachtí väčšina rastlín mimo ekologického poľnohospodárstva, má preukázaný negatívny dopad na ľudské zdravie.

Ich nadmerné používanie môže ovplyvniť vývoj nervovej sústavy a zvýšiť riziko množstva chorôb, pričom najcitlivejšie na ne reagujú deti. Vyhnete sa im práve vďaka bio semenám, ktoré sa získavajú z rastlín hnojených iba prírodnými prostriedkami.

Spolu s tým všetkým ešte prispejete k ochrane prírody.

Syntetické pesticídy totiž narúšajú ekosystém, usadzujú sa v pôde a v pôdnej vode a ohrozujú celý rad živočíchov. Kúpou bio semien podporíte ekologicky pestujúcich poľnohospodárov a pomôžete životnému prostrediu.

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa