×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Rumanček kamilkový - Matricaria recutita - semená rumančeka - 600 ks

×

Harmanček pravý (rumanček kamilkový) je obľúbená liečivá rastlina, ktorá dorastá do výšky 15–50 cm. Dá sa ľahko pomýliť s rumančekom rímskym alebo rumanom poľným, ktorý však na rozdiel od harmančeka nemá duté lôžko. Kvety rumančeka sú biele so žltým stredom.

Táto bylina sa využíva v ľudovom liečiteľstve na zmiernenie kŕčov, pôsobí protizápalovo, dezinfekčne a má hojivé účinky - podporuje hojenie rán.

Harmančekový kúpeľ lieči akékoľvek kožné ochorenia od vyrážok až po ekzémy a je citlivý k pokožke, ktorú zanecháva čistú a jemnú. Čaj sa zas používa pri nadúvaní, žalúdočných problémoch a kolikách. Priaznivo pôsobí aj na nervový systém, takže je tiež skvelým pohladením pre dušu skúšanú hektikou pracovných dní.

Čítaj viacShow less
1,04 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000213
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Semená harmančeka možno siať na jeseň alebo na jar. Všeobecne sa odporúčajú skôr jesenné výsevy pred tým, než prídu prvé mrazy. Ideálny čas je od augusta do septembra. Semená stihnú vyklíčiť a zakoreniť a na jar sa dočkáte pomerne skorého zberu. I výnos z jesennej výsadby je vyšší. Na jar sa odporúča semená vysievať na stanovisko od marca do apríla.

Semená sa vysievajú na substrát, aby mali dostatok svetla. Dôležitá je taktiež vlhkosť pôdy. Vzdialenosť medzi riadkami by mala byť aspoň 15 cm.

Rumanček vyžaduje slnečné stanovisko s ľahkou, priepustnou pôdou. Dôležité je, aby bola pôda vopred dobre pripravená, vyčistená od buriny a zásobená živinami (napr. zrelým kompostom). Vyhovujúce nie sú príliš mokré alebo príliš suché pôdy, príliš kyslé, piesčité alebo kamenisté.

Harmanček sa samovoľne rozmnožuje semenami alebo na jar ho môžeme množiť odrezkami prezimovanej ružice.

Z harmančeka sa zberajú kvety, ktoré sa sušia pri teplote do 40 °C na vzdušnom a tienistom mieste.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000213

Parametre

Výška
10 - 20 cm
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
August
September
Vegetačné obdobie
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa