×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Malabarský špenát Bazela - Basella alba - semená špenátu - 17 ks

×

Malabarský špenát je menej známa zelenina, pochádzajúca z východnej Ázie.

V Európe je najviac rozšírený v oblasti Francúzska. U nás nie je až tak známy.

Ide o listovú zeleninu, bohatú na vitamíny A a B, vápnik a železo. Navyše pôsobí i okrasne.

Jemne červenkasté listy sa zberajú a používajú podobne ako klasický špenát siaty.

Sú kyslasté, používajú sa čerstvé do šalátov alebo sa tepelne spracovávajú.

Čítaj viacShow less
1,74 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1003229
Obľúbené
Popis

Semená špenátu sa vysievajú priamo na vonkajšie stanovisko a to od apríla do mája. Semienka príliš neprekrývame, stačí zeminu ľahko uhrabať. Doba klíčenia je 2 - 8 týždňov. Odporučený spon je 20 x 30 cm. 

Stanovisko by malo byť dostatočne slnečné, ale priame slnko by mohlo rastlinky nútiť vybiehať do kvetu, takže treba byť opatrný. Všeobecne špenát najlepšie rastie na jar a na jeseň, keď nie je tak prudké slnko. Rovnako tak pestovanie v skleníku je síce možné, ale tiež núti rastlinku vybiehať do kvetu, a je teda vhodné tieto rastliny pestovať hlavne pre mladé listy.

Pôda by mala byť stredne ťažká, mierne zásaditá a nie čerstvo pohnojená. Špenát je rastlinou druhej až tretej trate, takže mu priame hnojenie nerobí dobre. Naviac nie je tak náročný na živiny. Špenátu doprajte pravidelnú (ale nie prílišnú) zálievku, ktorá zaistí to, že listy zostanú svieže a chrumkavé.

Zber špenátu má viac podôb. Je možné zberať mladé listy či celé rastlinky, ktoré sa hodia na priamu konzumáciu. Väčšie listy sa zostrihávajú celé v ružici nad srdcom rastliny, čím docielite to, že rastlina znovu zarodí. Druhá úroda už ale nebude tak výdatná ako tá prvá a rastlina bude mať skôr tendenciu vybehnúť do kvetu. Zbierané listy je najlepšie spariť a zamraziť. Takto spracovaný špenát Vám vydrží dlho. Čerstvý ho môžete uchovávať v chladničke približne dva týždne.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003229

Parametre

Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Odroda
Nehybridná
Zber
August
Júl
Október
September
Skorosť odrody
Skorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
9,30 € s DPH
Tento vypichovač buriny je ďalším kvalitným kúskom záhradného náradia od firmy Stocker. Je oceľový s masívnou rukoväťou, ktorá je z plastu. Vďaka závitu je možné na vypichovač naskrutkovať tiež dlhú násadu na...
5,98 € s DPH
Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa