×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Pohánka siata - Polygonum fagopyrum - semená pohánky - 20 ks

×

Pohánka siata je jednoročná teplomilná bylina, ktorá kvitne bielo ružovými kvetmi.  Dorastá do výšky až 1 m. Pochádza z oblasti strednej Ázie a v dnešnej dobe je rozšírená i na ďalších kontinentoch. 

V kuchyni je nepostrádateľným pomocníkom - využívajú sa pohánkové plody, z ktorých sa pripravujú polievky, pomazánky, využívajú sa ako prílohy a pod.

Pohánka je považovaná za zdravú potravinu, obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov. Cenená je pre obsah rutínu, ktorý zvyšuje pružnosť žilových stien. Má vysoko pozitívne účinky na cievy a znižovanie hladiny cholesterolu. Hodne sa používa tiež pri bezlepkovej diéte.

Dobrý tip: Ak pohánku zomelieme, vytvoríme zdravú múku. Jedine ju musíme preosiať, a potom je výborná na prípravu chleba či palaciniek!

Obsah balenia cca 0,65 g.

Čítaj viacShow less
1,09 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000517
Obľúbené
Popis

Semená pohánky sa vysievajú od apríla do mája priamo na vonkajší záhon. Doba výsevu je veľmi ovplyvnená počasím, pretože pohánka silno reaguje na nízke teploty. Preto ju nevysievajte v čase, keď ešte hrozia ranné mrazy. Teplota na klíčenie musí byť min. 7 °C, optimálna je okolo 14 – 20 °C. Hĺbka výsevu je 3 – 5 cm.

Stanovisko by malo byť slnečné s ľahkou až stredne ťažkou hlinito-piesčitou pôdou, ktorá je bohato zásobená živinami.

Na úspešný rast potrebuje pohánka dostatok svetla, vlahy a prihnojovania hnojivom s obsahom draslíka. Naopak dajte pozor na hnojivá s obsahom chlóru. Dostatok draslíka zvyšuje výnos a akosť nažiek.

Pohánka dozrieva nerovnomerne a postupne. Zberá sa na konci leta a uchováva sa v chlade a suchu.Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000517

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Biela
Ružová
Doba kvitnutia
August
Júl
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa