Naše produkty

Araza - Eugenia krovita - Eugenia Stipitata - semená araza - semiačka - 5 ks

1220091

Nový produkt

Domovinou Araza je povodie Amazonky, ale dnes je táto rastlina rozšírená aj na Karibských ostrovoch. Je to vždyzelený ker alebo menší strom dosahujúci výšku od 2 do 10 m v našich podmienkach skôr do 1,5 m. Araza má širokoelipsovité tmavozelené listy na spodnej strane chlpaté.

Viac detailov

1,81EURs DPH

Tovar momentálne nie je na sklade
 
Viac informácií

Biele kvety vyrastajú v strapcoch a vyvíjajú sa z nich guľaté plody veľkosti 5 až 10 cm. Bledožltá dužina vynikajúcej chuti s výraznou ovocnou arómou a vôňou je chránená pevnou chlpatou šupkou. Trvanlivosť plodov po úplnom dozretí je krátka čo bráni ich exportu. Plody sa jedia v surovom stave, pripravuje sa z nich výborná šťava alebo marmeláda. Pre pestovanie vyžaduje teplé prostredie s teplotami v zime neklesajúcimi pod 12°C, keďže sa jedná o tropickú rastlinu.

Ako pestovať Arazu zo semien?

Semená namočíme na 48 hodín do teplej vody a vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacích tabliet. Zatlačíme ich jemne pod povrch ktorý udržujeme stále vlhký - výsev prekryjeme fóliou a umiestnime na teplé miesto - okolo 24°C. Klíčenie v závislosti od podmienok môže trvať 2 až 3 mesiace. Rastlina je nenáročná na pestovanie. U nás je nutné ju pestovať vo vnútri s možným vynesením v lete na balkón či terasu.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu