×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Chilli Habanero žlté - Capsicum Chinense - semená chilli - 6 ks

×

Chilli Habanero pochádza z Mexika. Rastlina je pomerne nenáročná a výnosná.

Dorastá do výšky až 100 cm a plodí vráskavé struky v dĺžke 3–5 cm, ktoré dozrievajú do žltej farby.

Táto odroda patrí medzi najpálivejšie na svete. SHU môže dosiahnuť až 500 000 jednotiek.

Je vhodná pre tých, ktorí milujú extrémne pálivé papričky, ale zároveň si chcú vychutnať šťavnaté plody s exotickou arómou.

Papriky sa vďaka ich tropickej chuti hodia do každej salsy.

Doba zrenia je asi 95–110 dní.

Čítaj viacShow less
5,42 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000117
Obľúbené
Popis

S predpestovaním semien je možné začať už od decembra do februára. Aby rastlina vyrástla a začala tvoriť plody, potrebuje 6-9 mesiacov, je preto nutné začať s pestovaním semien včas. Klíčenie trvá zvyčajne 2–3 týždne, ale u niektorých vyšľachtených odrôd aj 6 týždňov. Preto je dôležité byť trpezlivý.

Teplota na klíčenie je u tropických odrôd rodu Chinense 24–32 °C, odrodám rodu Annuum stačí teplota do 24 °C. Dôležité je udržiavať teplotu konštantnú, preto nie je vhodné umiestnenie rastlín na okennom parapete. Papriky aj chilli papričky sú svetlomilné rastliny, preto doprajte rastlinkám počas klíčenia dostatok svetla. Svetlo udržuje rastlinu vitálnu a zvyšuje odolnosť voči nákazám.

Najvhodnejšie je sadiť semená do špeciálneho substrátu pre chilli papričky do hĺbky max. 0,3 cm. Substrát používame vždy sparený. Pôdu je nutné udržovať dostatočne vlhkú, ale zároveň nie premokrenú. V tej sa rastlinám nedarí. V období dozrievania papričiek je vhodné zálievku obmedziť, aby sa zvýšila pálivosť plodov a zamedzilo sa ich popraskaniu.

S výsevom rastliny do vonkajšieho prostredia vyčkajte do doby, keď skončia ranné mrazy. Odporúča sa približne druhá polovica mája. Nízke teploty rastlinu vyčerpávajú a spomaľujú jej rast. Ideálna teplota pre rast je okolo 25 °C. Sadíme na dostatočne slnečné stanovisko, prípadne do skleníka. Sú to rastliny, ktoré možno bez problémov vypestovať i vo veľkom kvetináči na balkóne.

Na pestovanie je vhodná hlinito-piesčitá, humózna a prevzdušnená pôda, vždy odporúčame použiť sparenú. Nie je nutné prílišné prehnojovanie pôdy, pre výživu rastliny je skôr dôležité, aby bol dostatočne rozvinutý jej koreňový systém. Tento problém môžete vyriešiť pomocou mykorhízy, čo je pestovateľská technika, ktorá využíva symbiotický vzťah medzi rastlinou a hubami, ktoré zvyšujú priepustnosť výživných látok smerom k rastline. Pokiaľ plánujete pestovať rastliny v skleníku, je dobré prekypriť pôdu pieskom či perlitom a na jeseň pohnojiť. K tomu sa najviac hodí vermikompost (trus dážďoviek), prípadne môžete použiť trus sliepok, kravský či konský hnoj.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000117

Parametre

Výška
80 - 100 cm
Farba kvetu
Biela
Farba plodu
Žltá
Štipľavosť
Extrémne štipľavé
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
December
Február
Január
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Odroda
Nehybridná
Zber
August
Júl
Október
September
Skorosť odrody
Poloneskorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa