×
Vyhľadávanie v blogoch

Sadíme a pestujeme - Srdcovka

Srdcovka je nádherná rastlina, ktorá môže byť skvelým doplnkom každej záhrady alebo balkóna. S trochou starostlivosti a správnym stanovišťom vám srdcovka každoročne prinesie radosť svojim jedinečným kvetom.

Srdcovka, známa aj pod názvom rastlina lásky, je jednou z najkrajších jarných cibuľovín, ktoré môžete vo svojej záhrade pestovať. Vďaka svojim splošteným kvetom v tvare srdca, ktoré sa objavujú v období od mája do júna, a ich charakteristickej bielej či ružovej farbe, si získala srdcia mnohých záhradkárov po celom svete.

Pôvodom je táto rastlina z oblasti Japonska a Číny, a hoci je táto mrazuvzdorná rastlina veľmi obľúbená, je tiež dôležité si uvedomiť, že je jedovatá.

Výsadba srdcovky prebieha od apríla do mája priamo na vonkajšie stanovište, ale možné je aj jesenné vysadenie od septembra do októbra. Na zabezpečenie správneho rastu je dôležité vybrať slnečné až polotienisté stanovište s humóznou a priepustnou pôdou.

Rastline sa nedarí v ťažkej ílovitej pôde a vyhýbať by ste sa mali aj príliš suchým podmienkam. Odporúča sa tiež zasypávať okolie rastliny mulčom, čo pomôže udržať vlhkosť a potlačiť rast buriny.

Pri výsadbe treba dodržať hĺbku 6–8 cm, aby rastlina mala dostatočný priestor pre správny vývoj.

Vďaka svojej mrazuvzdornosti srdcovka prežije aj chladnejšie zimné obdobie, ale aj napriek tomu je dobré ju v extrémnych podmienkach chrániť.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa