×
Vyhľadávanie v blogoch

Pestujte bylinky a zeleninu spoločne

Pestovanie byliniek spoločne so zeleninou je úžasný spôsob, ako maximalizovať využitie vašej záhrady, zvýšiť jej výnos a zároveň prirodzene bojovať proti škodcom. Rôzne bylinky môžu mať pozitívny vplyv na rast a zdravie zeleniny, s ktorou sú vysadené, a môžu dokonca zlepšiť chuť zozbieraných plodín.

Bazalka

Bazalka je obľúbená bylinka, ktorá je známa svojimi silnými repelentnými vlastnosťami proti škodcom ako sú biele muchy, komáre a vošky. Okrem toho sa skvele hodí k paradajkám, paprikám, uhorkám, cuketám, tekvicám, kapuste, kelu a dokonca aj k špargle a brokolici. Pestovanie bazalky vedľa týchto zelenín môže nielen zlepšiť ich chuť, ale aj pomôcť chrániť ich pred škodcami.

Mäta

Mäta je ďalšia všestranná bylinka, ktorá sa hodí k mnohým druhom zeleniny. Šalát, paradajky, hrášok, karfiol, kel, brokolica, cuketa a tekvica sú len niektoré z plodín, ktoré môžu ťažiť z blízkosti tejto bylinky.

Mäta je známa svojimi schopnosťami odpudzovať niektorých škodcov, ako sú napríklad vošky.

Koriander

Koriander, často používaný v kuchyni, má svoje miesto aj v záhrade ako spoločník pre mrkvu, špenát, kel, kapustu, karfiol a brokolicu. Okrem prínosov v boji proti škodcom môže koriander tiež zlepšiť chuť a rast týchto zelenín.

Pamajorán

Pamajorán, s jej silnými aromatickými listami, je skvelá spoločníčka pre hrášok, fazuľu, cibuľu, cesnak, karfiol, brokolicu, paradajky, mrkvu a špenát. Táto bylinka môže prispieť k lepšiemu rastu a ochrane pred niektorými škodcami.

Kôpor

Kôpor je známy svojou schopnosťou dobre sa kombinovať s uhorkami, ale jeho prínosy nekončia tu. Kukurica, karfiol, brokolica, mrkva, kapusta, šalát a cibuľa tiež ťaží z jeho blízkosti. Pestovanie kôpru môže pomôcť prilákať užitočné hmyzy, ako sú parazitické osy, ktoré pomáhajú v boji proti škodcom.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa