×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Paulovnia Kirl - Paulownia Kirl - semená - 15 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/650-paulovnia

Paulovnia Kirl je listnatý strom pochádzajúci z Číny. Je obklopený nádhernými veľkými listami a fialovými kvetmi. V Číne sa tiež pestuje pre svoje kvalitné a ľahké drevo na výrobu nábytku, využíva sa v rezbárstve i stavebníctve.

V súčasnej dobe je významná aj preto, že je medonosná rastlina, ktorá láka včely. Med má typickú chuť i vôňu a využíva sa na liečbu ochorení dýchacích ciest.

Balenie obsahuje 15 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,74 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1003120Z
Obľúbené
Popis

Semená paulovnie možno vysievať celoročne. Semená vysievajte na povrch spareného substrátu, nie do substrátu. Postup odporúčame tento: Do kvetináča dáme buď Jiffy tablety či vrstvu substrátu - 2 - 3 cm. Misku na 24 hodín uzavrieme potravinárskou fóliou a substrát zvlhčíme. Potom na substrát položíme semienka, ktoré by sa nemali navzájom dotýkať. Doba klíčenia je 1 – 4 týždne. Rast je pomerne rýchly, vhodné je teda každé semeno vložiť do jedného kvetináča.

Paulovnia je pomerne nenáročná na pestovateľské podmienky. Darí sa jej na slnečnom a svetlom stanovisku. Pôda by mala byť kyprá, s dostatkom živín.

Rastliny pravidelne zalievajte a taktiež ich hnojte, napr. NPK hnojivom. Vhodné sú tiež hnojivá pre tvorbu kvetín. Prvé roky rastlina bude vytvárať veľké listy, kvet sa objaví približne medzi 4. - 8. rokom. V chladných podmienkach sa môže stať, že rastlina kvitne málo.

Paulovnie sú plne mrazuvzdorné až do -30 °C (krátkodobo), ale mladšie rastlinky je vhodné na zimu zakryť alebo preniesť do chladnej miestnosti.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003120Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Fialová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
2,74 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/650-paulovnia Paulovnia Kirl je listnatý strom pochádzajúci z Číny. Je obklopený nádhernými veľkými listami a fialovými kvetmi. V Číne sa...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa